کاشی پالاس | کاشی | پرسلان | سرامیک

00989014784646

کلیه حقوق نزد پالاس تایل محفوظ است. 1396

26315063-5 (021)

با ما برای مشاوره تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

زبان پارسی  english

خانه > مقالات  > طرح و مدل کاشی حمام

طرح و مدل کاشی حمام

طرح و مدل کاشی حمام

انتخاب طرح و مدل کاشی حمام :

طرح و مدل کاشی حمام  یکی از بهترین راه ها در بروز کردن چهره حمام خانه تان است. کاشی ها و سرامیک های زیبای کاشی پالاس که تولید کارخانه مهسرام می باشد فضایی لوکس به حمام می دهند که بروی دیگر نقاط خانه هم تاثیر زیادی می گذارد. البته در هنگام استفاده از مدل کاشی حمام باید به ایمنی هم توجه زیادی داشته باشید چرا که با این کار میزان سرخوردگی در حمام مقداری افزایش پیدا می کند، به این منظور باید از دستگیره هایی که روی دیوار حمام نصب می شود استفاده کنید. همچنین استفاده از کاشی ها و سرامیک به میزان زیادی به سالم بودن حمامتان کمک می کند چرا که از مواد مصنوعی صنعتی برای پوشش کف، سقف و دیوار ها دوری کرده اید و بجای آنها از مواد طبیعی مانند کاشی، سرامیک، سنگ یا حتی آجر استفاده می کنید.
طرح و مدل کاشی حمام بسیار متنوع می باشند. رنگ های روشن و ساده مانند سفید صدفی یکی از پرطرفدارترین نمونه مدل کاشی حمام هستند که در حمام ها استفاده می شوند چرا که علاوه بر زیبایی و راحت سِت شدن با دیگر لوازم داخل حمام، بهداشتی بودن محیط را بیش از پیش نمایان می کند.

فاکتورهای خرید کاشی حمام :

از فاکتورهای مهمی که هنگام خرید کاشی باید به آن توجه کنید نوع درجه بندی کیفی و میزان مقاومت آنها در برابر جذب آب است. کاشی ها هم مانند بسیاری از اجزای دیگر درجه بندی دارند و معمولا به سه درجه بندی تقسیم می شوند که نوع درجه یک بالاترین کیفیت را دارند و نوع درجه 3 از کیفیت پایین تری برخورداری هستند که بیشتر برای استفاده در محیط های کم رفت و آمد مانند فضای بیرون خانه و در حیاط خلوت هاست. جذب آب توسط کاشی حمام معمولا عددی در حدود 3.5 درصد که میزان استاندارد همه کاشی ها است. اگر میزان جذب آب کاشی ها در محیط های مرطوب زیاد باشد این عامل بخصوص در هوای سرد باعث ایجاد یخ زدگی بروی سطح کاشی می شود و لغزندگی را افزایش می دهد.
در زیر با نمونه هایی از زیباترین مدل کاشی و سرامیک حمام آشنا می شویم:

طرح و مدل کاشی حمام

طرح و مدل کاشی حمام

طرح و مدل کاشی حمام

طرح و مدل کاشی حمام

انتخاب رنگ کاشی حمام :

توجه به رنگ کاشی یکی دیگر از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد برای حمام با ابعاد کوچک بهتر است از کاشی های رنگ روشن استفاده کنید تا ابعاد بزرگ تر به نظر برسد. برای حمام با ابعاد بزرگ می توانید از کاشی ها با رنگ های روشن و یا تیره استفاده کنید. در برخی موارد هم برای متفاوت به نظر رسیدن دیوار ها از طرح کاشیها با دو رنگ مختلف و متضاد استفاده می شود که این ترکیب رنگی می تواند باعث زیباتر به نظر رسیدن حمام شود.

یکی از آخرین روند طراحی، استفاده از کاشی به عنوان یک اثر هنری است. در واقع می توانید یک طرح کاشی بر روی دیوار ایجاد کنید و آن را با کاشی های لبه ای طراحی کنید تا یک تصویر واقعا منحصر به فرد و زیبا را برجسته کنید.

طرح و مدل کاشی حمام

طرح و مدل کاشی حمام

 5 ترفند برای انتخاب راحت ترمدل کاشیکاری حمام:

1. اولین انتخاب قطعا باید کاشی مورد علاقتان باشد

 وقتی بازسازی و نوسازی خانه را انجام می دهید، حتما یک طرح و رنگی از کاشی در ذهنتان هست که درباره استفاده از آن مدام رؤیا پردازی می کنید. ممکن است یک طرح خیلی یونیک و خاص باشد یا نه، یک کاشی کاملا معمولی دم دستی سفید که همه جا ریخته! در هر حال انتخاب اولتان را جدی بگیرید و بعنوان پایه اصلی دیزاین سرویس از آن استفاده کنید. اگر هم خیلی در انتخاب مشکل پیداکردید می توانید از یک نصاب کاشی و سرامیک راهنمایی و مشاوره بخواهید که در طرح و مدل کاشی حمام کمکتان کنند.

 

2.سعی کنید تنوع کاشی ها از ۳ نوع بیشتر نباشد

بعد از اینکه انتخاب اولتان را با قدرت به کرسی نشاندید، حالا وقت آن است که تصمیم بگیرید یکی دو مدل کاشی دیگر را چطور انتخاب کنید که با آن ست شود. درکاشی کاری اگر انتخاب اصلی شما رنگ قوی و درخشان و تاثیر گذاریست، تنالیته های کم رنگ تر و خنثی تر آن را برای کاشی های مکمل بکار ببرید. اما اگر  انتخاب اصلی یک رنگ یا طرح کاملا خنثی و کم رنگ است( مثل سفید ساده سنتی) آن وقت است که باید از یکی دو رنگ شاد و چشم نواز یا حتی اشل کوچکترهمان کاشی های سفید برای ایجاد نقاط توجه بصری و ایجاد هیجان استفاده کنید. معمولا باید یک کاشی برای کف حمام، یکی برای دیوار های پشت دوش، اطراف وان و کل دیوارهای حمام، و یک کاشی مکمل یا تزئینی که مرکز توجه خواهد بود و چشم را به سمت خود می کشاند انتخاب کنید. این روال کلی کار است، اما شجاع باشید و اگر لازم شد گاهی می توانید قواعد را تغییر بدهید.

 

3.کاشی های جذاب و تزئینی را به یک مدل محدود کنید

درست است که هزاران نوع کاشی جذاب در بازار هست و حمام هم محل مناسبی برای خودنمایی و اعمال سلیقه بی نظیر شماست اما اگر می خواهید ریسک کنید و از یک رنگ و طرح جسورانه و چشمگیر استفاده کنید آن را به فقط یک نوع محدود کنید و بهتر است بقیه کاشی هایتان ساده باشد. اینطوری دیگر کاشی های حمام با دیگر عناصر فضای حمام تعارض پیدا نمی کند و همان ویژگی مد روز و کهنه نشدنی را که به دنبالش هستید به شما خواهد داد. ضمن اینکه هر بیننده ای را هم در نگاه اول به شگفتی وا می دارد! اگر نگران هزینه کاشی های گرانقیمت آنچنانی هستید، خبر خوب این است که حمام معمولا فضای کوچکی است و چند متر مربع هم دیگر این حرف هارا ندارد! مثلا در این حمام، کل فضا را کاشی های ساده سفید پوشانده و ناگهان در آن بالا چشم ها به یک ردیف کاشی زیبا گره می خورد. یا در این یکی رنگ کلی خنثی و ملایم است و نقطه تمرکز و توجه دیوار پشت دوش است. این هم یکی از ایده های مورد علاقه من است که کف حمام را با یک طرح و رنگ کاملا زیبا و جذاب کاشی کنیم و بقیه فضا را خنثی کار کنیم.

 

4.تعمیر و نگهداری را هم مد نظر داشته باشید

من خیلی دوست ندارم در و دیوار حمام را بسابم. بویژه برای قسمت های همیشه خیس و مرطوب مثل اطراف دوش و وان حمام، از نصب سرامیک و کاشی چینی صیقلی استفاده کنید که تخلخل حد اقل را داشته باشد و کثیفی و جرم به خودش نگیرد. این جور کاشی و سرامیک ها تقریبا هیچ زحمتی برای نظافت و نگهداری ندارد. اما اگر خواستید از کاشی های بافت دار و سنگ استفاده کنید، در کف و جاهایی که کمتر مرطوب می ماند آن ها را بکار ببرید. اما هنگام خرید هم کاشی و سرامیک و هم سنگ حمام بررسی کنید که روی آن ها لایه محافظ خورده یا نه. کاشی شیشه ای هم گزینه جدید و فوق العاده زیباییست که البته بخاطر بیش از حد لیز بودن بدرد استفاده در کف جمام نمی خورد اما برای ایجاد یک نقطه کانونی زیبا روی دیوار ها عالیست! در ضمن می توانید برای اینکه در مورد نگهداری از کاشی و سرامیک بیشتر بدانید سری به مطالب مربوط به آن در وبلاگ سنجاق بزنید.

 

5.از اندازه و مقیاس غافل نشوید

این روز ها استفاده از کاشی های بزرگ برای کف حمام مد شده اما اگر می خواهید روی کف حمامتان کمتر سر بخورید و با خیال راحت دوش بگیرید، همان کاشی ها را به ابعاد کوچکتر برش بزنید و بعضی جاهای کف حمام کار کنید.

دیدگاه خود را بنویسید